Útočná pulzní puška M41-A
Mnohými obdivovaná útočná pulzní puška M41-A patří do základní výbavy vojáků z mise na kolonii LV-426. Titanová puška kombinuje plně automatický rychlopalný samopal ráže 10mm a granátomet s ráží 30 mm. Zásobník je na 99 nábojů (4 granáty) a snadno a zejména poměrně rychle se mění.
Jedná se o lehký, robustně vypadající model, vyrobený z přesných výlisků ultralehkých slitin, s vnějším pláštěm ze slitiny hliníku a titanu. Všechny části zbraně, včetně vnitřních, jsou vysoce odolné proti nárazu a vysokým teplotám. Zbraň je pevně utěsněna proti korozi, vniknutí nečistot, vlhkosti a imunní k radiaci. Je použitelná rovněž také ve vakuu.
Ke spuštění využívá elektronické pulzní ovládání, řídí se přímo ze spouště a je napájena lithiovou baterií umístěnou v rukojeti. Vnitřní mechanismus, včetně otočného uzávěru, je namontován na volně pohyblivých kolejnicích v plášti z uhlíkových vláken. Puška může být také vybavena 3x výkonným objektivem AN / RVS-52 CCD, aby bylo dosaženo přesnosti v dosahu a za nízkých světelných podmínek. Předností zbraně je její váha, univerzálnost a jednoznačně účinnost.
Ač se jedná o zbraň fiktivní, jejím základem jsou tři velmi reálné zbraně – samopal M1A1 Thompson, brokovnice SPAS 12 a brokovnice Remington 870. Stará M1A1 Thompson tvoří základ zbraně a brokovnice Remington 870 tvoří vnitřnosti granátometu, který je pečlivě ukryt pod krycím perforovaným plechem z brokovnice SPAS 12 a doplněným jejím pumpovacím předpažbím.
Díky několika „šíleným“ nadšencům z USA, kteří nelitovali peněz ani času, vznikl dokonce i poměrně přesný návod, jak si tento futuristický exemplář sestrojit. V rámci dodržení právních předpisů se tito američtí kutilové rozhodli, že použité zbraňové segmenty budou znehodnocené a nefunkční a tudíž zcela ve shodě se zákonem.
Zbraň navrhl sám režisér James Cameron a kromě Vetřelců se objevila i v dalším pokračování (Vetřelec 3) a okrajově také v Terminátorovi.
Cameronovy koncepční projekty realizoval Simon Atherton, vedoucí britské filmové zbrojnice Bapty & Co. Mnoho z kovových dílů bylo vytvořeno na zakázku a futuristické hliníkové skořápky byly dokonce vyrobeny ručně jedním z výrobců automobilů.
Během natáčení v Pinewood Studios byly zbraně přes noc odvezeny zpět do zbrojnice a při točení na jiných lokacích, byly uchovávány ve speciálním, zabezpečeném vozidle. James Cameron strávil celé dva dny zdokonalováním zvukových efektů zbraně, než byl finálně spokojen.